Jeff Bezos dokonał sprzedaży swoich udziałów w Amazonie. Kwota transakcji może sięgnąć 2 miliardy dolarów, jak informuje agencja Reutera. Blisko 12 milionów akcji firmowych zmieniło właściciela. Warta uwagi jest informacja z początków lutego, według której Bezos planuje ostatecznie pozbyć się aż 50 milionów akcji Amazona.

Reuters donosi, że Jeff Bezos, twórca Amazona, dokonał transakcji sprzedaży w poprzednią środę i czwartek, uzyskując około 2 miliardy dolarów w zamian za sprzedaż około 12 milionów akcji. Jest to część planu, który zaczął obowiązywać 8 listopada minionej jesieni, a który powinien zakończyć się do końca stycznia 2025 roku. Plan ten zakłada sprzedaż do 50 milionów akcji.

Amazon w lutym wskazał, że proces sprzedaży akcji przez Bezosa objęty jest różnymi regulacjami i jest częścią większej strategii, którą założyciel firmy ma zamiar realizować w ciągu najbliższych kilku lat.

W 2021 roku Jeff Bezos zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Amazona, przechodząc na pozycję prezesa wykonawczego. Bloomberg Billionaires Index klasyfikuje go aktulanie na drugim miejscu wśród najbogatszych osób na świecie z majątkiem szacowanym na 199,5 miliarda dolarów.

Wzrost bogactwa miliarderów został uwydatniony w raporcie Oxfam o nierównościach społecznych. Od 2020 roku pierwsza piątka najbogatszych zdołała zwiększyć swoje majątki o imponujące 114%. Elon Musk, Bernard Arnault, Larry Ellison, Warren Buffet i Jeff Bezos zgromadzili łącznie majątek w wysokości 869 miliardów dolarów. Twórcy raportu podkreślają, że podczas gdy elita znacznie wzbogacała się, ponad 5 miliardów ludzi na globie doświadczyło ubożenia. Jako przyczyny tego stanu rzeczy wskazują inflację oraz konflikty zbrojne na świecie.

Jeff Bezos zapoczątkował istnienie Amazona w roku 1994, oferując wyłącznie książki przez Internet. Firma przekształciła się z czasem w potentata światowego e-handlu.

Kliknij by ocenić post
[Łącznie: 0 Średnia: 0]