Od początku lutego bieżącego roku rodzice przekazali ZUS ponad 1,5 miliona wniosków dotyczących świadczenia 800 plus na nowy okres rozliczeniowy. Taką informację podał rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski. Aplikować można było od 1 lutego, a termin na utrzymanie bezprzerwowej wypłaty wynosi do 30 czerwca.

W ciągu zaledwie kilkunastu dni od otwarcia naboru, odnotowano, iż na wspomniane świadczenie złożono wnioski dla 2,4 miliona dzieci. Rzecznik ZUS zapewnił, że proces składania wniosków odbywa się sprawnie i bez żadnych komplikacji.

Żebrowski zaznaczył również, iż wniosek złożony między 1 lutego a 30 czerwca uprawnia do otrzymania świadczenia od pierwszego dnia takiego okresu, czyli od 1 czerwca bieżącego roku do 31 maja kolejnego roku. Jeśli jednak wniosek wpłynie już po 30 czerwca, to prawo do świadczenia będzie przyznane od miesiąca, w którym złożono aplikację, aż do zakończenia okresu.

Zobacz także: Facet Specjalnie Się Nie Odzywa? Sprawdź Powody, Dla Których Mężczyzna Może Tak Robić!

Osoby starające się o 800 plus mogą złożyć wniosek poprzez różne kanały: przez internetowe Emp@tia, bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, czy również korzystając z darmowej aplikacji mZUS.

Podwyższenie świadczenia wychowawczego do 800 zł nastąpiło już od 1 stycznia 2024 roku, wzwyż z wcześniejszych 500 zł. Zmiana ta obowiązuje automatycznie i nie wymaga dodatkowych wniosków. 800 plus jest przyznawane dla każdego dziecka do chwili osiągnięcia przez nie 18 roku życia i nie jest uzależnione od poziomu dochodów rodziny.

Dowiedz się więcej w tym temacie: Co Oznacza Jak Dziewczyna Pisze Pierwsza (Zdziwisz Się!)

Należy zaznaczyć, że pozostałe kryteria przyznawania wspomnianego wsparcia nie uległy zmianie.

Dowiedz się więcej w tym temacie: Jak Facet Bada Grunt – Oto 11 Oznak, Że Mu Się Podobasz

Źródło: PAP

Kliknij by ocenić post
[Łącznie: 0 Średnia: 0]