Wybór męskich kąpielówek to nie tylko kwestia stylu, ale przede wszystkim komfortu i funkcjonalności. Strój na plażę czy basen ma zapewniać Ci wygodę oraz swobodę ruchu podczas pływania, uprawiania sportów wodnych i innych aktywności. Dowiedz się, jak znaleźć odpowiedni model i dobrać kąpielówki pod względem fasonu czy materiału.

Rodzaje męskich kąpielówek – który styl wybrać?

Wybór odpowiednich kąpielówek męskich może wydawać się prosty, jednak niekoniecznie musi okazać się taki w praktyce. Planujesz aktywnie spędzać czas na plaży? A może masz zamiar głównie pływać na kąpielisku krytym? Istnieje też szansa, że jesteś po prostu zainteresowany relaksem na świeżym powietrzu.

Wybór kąpielówek najlepiej dostosować do ich przeznaczenia i właśnie tym aspektem kierować się podczas poszukiwania odpowiedniego egzemplarza. Poszczególne modele mają unikalne cechy, które warto poznać jeszcze przed zakupem.

Przykładowo:

  • szorty – charakteryzują się luźnym krojem oraz zapewniają duży komfort noszenia i dlatego są idealnym wyborem na plażę;
  • slipki – są przylegające i minimalizują opór w wodzie (doskonałe dla pływaków basenowych);
  • boardshorts – są dłuższe i wykonane z trwalszych materiałów (popularne m.in. wśród surferów);
  • bokserki – łączą cechy slipków i szortów;
  • kompresyjne – zapewniają wsparcie dla mięśni i poprawiają krążenie krwi (wybierane przez zawodowych atletów).

Zdecyduj się na fason, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb, a dopiero później weź pod uwagę kwestię wyglądu wybranego egzemplarza. Pamiętaj, że ma on podobać się przede wszystkim Tobie i powinieneś czuć się w nim pewnie oraz komfortowo.

Chcesz sprawdzić przykładowe modele kąpielówek? Dostępne warianty znajdziesz na stronie https://modivo.pl/c/mezczyzni/odziez/moda-plazowa.

Materiały i technologie – na co zwrócić uwagę?

Fason nie jest w tym przypadku jedyną istotną kwestią. Należy też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano kąpielówki oraz na zastosowane w nich rozwiązania technologiczne.

Wybrane przez Ciebie spodenki kąpielowe powinny być uszyte z szybkoschnących tkanin. Sprawdzi się np. nylon lub poliester. Są one odporne na działanie chloru, a tym samym idealne nawet do basenów, bo nie tracą tak łatwo koloru ani kształtu nawet podczas długotrwałego używania.

Mile widziane będą też takie rozwiązania technologiczne jak:

  • filtry UV – chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego;
  • wodoszczelne kieszenie – chronią urządzenia elektroniczne przed ich przypadkowym zamoczeniem (nie pozwalają jednak na standardowe pływanie bez szansy na uszkodzenie sprzętu);
  • technologie kompresyjne – zwłaszcza dla osób chcących zwiększyć wydajność podczas intensywnego pływania.

Podczas podejmowania decyzji o zakupie dobrze również uwzględnić sam stopień ścieralności wykorzystywanych materiałów. Niektóre kąpielówki zostały wyposażone w dodatkowe warstwy ochronne. To przydatne zwłaszcza w kontekście plażowania (ze względu na wszechobecny piasek).

Dopasowanie i komfort – jak znaleźć idealny rozmiar?

Jak znaleźć idealne męskie szorty kąpielowe? Oczywiście trzeba zastanowić się także nad dobraniem ich odpowiedniego rozmiaru. Prawidłowo dopasowana odzież będzie zachwycać wyglądem i zapewni wygodę.

Na początek należy zmierzyć własne ciało, tj. obwód talii i bioder. Można tego dokonać np. za pomocą miękkiej miary. Następnie powinno się zestawić wszelkie pomiary z tabelą producenta. Warto wiedzieć o tym, że każda marka ma ją nieco inną, dlatego najlepiej sprawdzić konkretne wytyczne podawane stricte przez wybrany brand.

Co w przypadku znajdowania się pomiędzy dwoma rozmiarami? Dobry zwyczaj obejmuje wybór większych wymiarów. To istotne dla dodatkowego komfortu, a zwłaszcza w przypadku, w którym szorty są wykonane z mało elastycznych materiałów. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre modele są wyposażone w paski i sznurki umożliwiające dokładne dopasowanie ubioru do pasa lub bioder.

Wybór kąpielówek w zależności od aktywności

Swoje kąpielówki dobierz zgodnie z planowaną aktywnością. Zamierzasz intensywnie pływać kraulem? Wybierz wariant kompresyjny lub slipki. Minimalizują one opór w wodzie i są naprawdę wygodne.

Jeżeli natomiast szykujesz się do plażowania lub uprawiania sportów wodnych, zdecyduj się na szorty – zapewnią większą swobodę m.in. również podczas chodzenia.

Kliknij by ocenić post
[Łącznie: 0 Średnia: 0]